Notice: Undefined variable: questpos in /home/ozera/ozera.com.ua/www/includes/allpage/global_quest.php on line 9

Notice: Undefined variable: questposall in /home/ozera/ozera.com.ua/www/includes/allpage/global_quest.php on line 15
Recreation complex Yaroslavna – accommodation at Svitiaz and Shatsk Lakes of Volyn. Reasonable prices, great location, room reservation.

Places to stay

Located in the village Hayivka (near the sanatorium "Forest Song",  to the lake Pisochne - 300 m). Cozy, fenced and landscaped area for families.

There are three different houses:

House №1. Two rooms of family type (double bed and sofa for children), one room - double (double bed).

In every room: satellite TV, fridge, bathroom (shower, toilet and sink).

Shared kitchen for three rooms equipped with everything needed for cooking (electric stove, microwave oven, sink, dishes).

Near the house there is a terrace with tables and benches.

Price: 700 UAH / room / night

House №2. Two family rooms (double bed and sofa for children).

In every room: satellite TV, fridge, bathroom (shower, toilet and sink).

Shared kitchen for two rooms equipped with everything needed for cooking (electric stove, microwave oven, sink, dishes).

Near the house there is a terrace with tables and benches.

Price: 750 UAH / room / night.

House №3. Four family rooms.

Two double rooms: one room (second floor) - double bed, another room (first floor) - 2 single beds. And the bathroom is on the floor (WC).

Each room includes a refrigerator, satellite TV, cooker, electric kettle.

Attention! Common shower for two rooms.

Two rooms on the second floor: each has a double bed, sofa bed for children, satellite TV, fridge, bathroom (shower, toilet).

Mini-kitchen for two rooms equipped with everything needed for cooking (microwave oven, electric kettle, dishes).

Cost: rooms on the second floor - 650 UAH / room / night

         rooms for 2 persons - 800 - 850 UAH / room / night

On the territory: parking for 6 - 8 cars, sandbox, swings, gazebos, barbecues, cooking stove with tables and benches.

Contacts
Volyn region, Shatsk district, Hayivka
+38 097 903 46 96
+38 097 491 00 55
Mapa
Reviews
13.09.2019
Юрій
Як і багато дописувачів, відпочиваємо 3-ій раз. Все чудово!!! Умови, пляж, озеро!!!! Окрема подяка пані Олені!!!! Рівень - високий!!!
15.04.2019
Ярослава
Добрий день! Чи можливо у Вас забронювати житло для сім'ї з двох дорослих та троє дітей на період з 20.04 по 23.04.? Дякую!
21.07.2017
Ігор Ларіса
Відпочивали 10 чудесних днів погода видалась прекрасна тільки один раз падав дощ. До озера йти п"ять хвилин через санаторій пляж чистий. Дуже гарна садиба акуратне і доглянуте подвіря посеред якого росте розлогий дуб. Дуже привітна господиня пані Оленка а також її мама. Ми тут відпочивали вперше дуже задоволені і рекомендуємо усім
12.07.2017
Вадим
Дуже гарно відпочили - трошки підкачала погода, але не зважаючи на це залишилося незабутнє враження. Чистюсєньке не глибоке озеро, духм'яний ліс навкруги й чисте повітря - все що треба аби вирватись за межи загазованного й шумного міста! +++ Велика й щира подяка хозяівам
09.07.2017
Ірина, Богдан.
Відпочиваємо тут вже багато років підряд і іншого місця шукати не збираємося. Привітні господарі, задбана територія, затишні будиночки і до озера близько. За два тижні їдемо знову, веземо внука. Він вже там був раз, але ще в материнській утробі
27.08.2016
Ігор
Дуже гарне і приємне місце. Господарі привітні. Номери чисті і доглянуті. Територія закрита, компактне, є де бавитись для дітей. До озера недалеко, поруч санаторій "Лісова пісня" де можна погуляти, а також розрахуватись за досить доступні ціни. Відпочинок супер, раджу всім, хто хоче відпочити сім'єю з дітьми. Ще одним з плюсів є те, що господарі не приймають відпочиваючих з тваринами і молоді компанії, що забезпечує тишину після 22:00.
03.06.2016
Олена
Прекрасний відпочинок! Закрита територія, дуже близько від озера, зручно відпочивати з дітками. Надзвичайно мила і приємна хазяйка. Приїжджаємо родиною вже багато років і в цьому році обов'язково приїдемо!!!
All opinionsFirst opinions